nükhet eren

…düşleyin siz de!, dedi, birkaç satırlık küçük düşler, uzun destanların kapısını açar…

14 Şubat’ın Balonlu Öyküleri ve Kitaplığı

Dünya Öykü Günü Kutlaması

Dünya Öykü Günü Kutlaması

Ve Kitaplık Açılışı...

Ve Kitaplık Açılışı…

DÜNYA ÖYKÜ GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

14 ŞUBAT 2013

Bugün 14 Şubat Dünya Öykü Günü. Biraz sonra balonların ucuna bağlayıp gökyüzüne bırakacağımız öykülerimizin amacı, bu dünyaya sevgi ve barış dilemektir. Sabah saatlerinden itibaren Kadıköy Vapur İskelesine gelip, burada simit çiçek gazete satan, okullarına koşturan, direğin dibinde akordeon çalan, Haldun Taner Sahnesi’nin yanındaki Kızılay kan çadırında kan bağışlayan insanlara selam getirmek için geldik.

Dolmuş kuyruklarında bekleyen, piyango bileti satan, az ötede aç bir sokak köpeğine yemek yediren, güvercinlere simitlerin susamını biriktiren, gurbete yolu düşmüş bir çaresize yol tarif eden insanlara selam getirdik.

Bu 14 Şubat Dünya Öykü Günü için geldiğimiz Kadıköy Vapur İskelesinde; Eminönü’nden, Beşiktaş’tan, Adalar’dan gelenlere selam getirdik. Yine o vapurlarla gidenlerle Eminönü’ne, Beşiktaş’a, Adalar’a selam gönderdik.

Koşuyolu Mahalle Evi Nükhet Eren Yazarlık Atölyesi olarak; göklere bıraktığımız balonlarla; uzak diyarlara yolcu taşıyan uçaklara, denizlere sığmayan martılara, sual edildiğimiz turnalara, onlar gibi olmak istediğimiz kartallara selam gönderdik.

Çatılardaki güvercinlere, asırlık ağaçların tepelerindeki kargalara, ikili yalnızlıklarında kenarda köşede barınmaya çalışan kumrulara, hayatın rengi serçelere… Mavi kapak dolu poşetini teslime götüren sırma saçlı küçük kıza, kırmızı gülleriyle yarine koşan mahçup yüzlü delikanlıya, tiyatro bileti kuyruğundakilere…

Bugün 14 Şubat Dünya Öykü Günü. Ellerimizde rulo yapıp iple bağladığımız öykülerimizle yollara düştük. Bizim gibi yollarda işine koşturan bütün emekçilere,mesela polislere, mesela hastanelerde çalışanlara, ekmeklerimizi sabahın köründe pişiren fırıncılara…

Lacivert bavuluyla yolun kenarında otobüs bekleyen mahzun askere, arkada gözü yaşlı bıraktığı annesine, şimdi yanımızdan sırt çantalarıyla kolkola geçen liseli kızlara selam getirdik.

Öykülerimizi okuyarak bizi onurlandıranlara teşekkür etmeye geldik.

Kadıköy rıhtımının her daim hüzünlü besteler çağrıştıran dokusundan beslenen yüreklere selam olsun. Bu hüznü her defasında canlı tutan yolcu vapurlarına. Yusuf Nalkesen’i hatırlatan şarkıların çağrısıyla boynu bükük mendil sallayanlara…

Kadıköy’de bugün hazan vardı, neşe vardı, kardeşlik, sevgi ve barış vardı.
Gökyüzünde gezinen kırmızı, turuncu, sarı, mavi, beyaz, pembe balonlarımız vardı. Ve oturduğumuz tahta bankta ellerimizde en güzel yiyeceğimiz, simit ve çay vardı.

Bugün Kadıköy Vapur İskelesi’nde güneş vardı.
Burada insanlar ümitleriyle vardı.

Tarih 14 Şubat 2013.
İstanbul.

Emine Demirhan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 28/02/2013 by in Haberleri and tagged , , , .

Twitter’dan..

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

İletişim

nukheteren yahoo.com

Fotoğraflar..

%d blogcu bunu beğendi: